همانطور که می دانید پادری آلومینیومی را هم می توانید در ورودی و هم در خروجی ساختمان ها استفاده کنید. گرد و خاکی که در بیرون از ساختمان ها وجود دارند باید به وسیله پادری آلومینیومی جذب شوند. شانه ها و برس هایی که در پادری آلومینیومی وجود دارد گرد و خاک و کثیفی های موجود در کف کفش را پاک می کند و مانع ورود این آلودگی ها به داخل ساختمان می شود. همچنین اگر با ویلچر و یا دوچرخه وارد ساختمانی شوید که در ورودی آن از پادری آلومینیومی با کیفیتی استفاده شده باشد، پرز ها و برس های موجود در پادری آلومینیومی تا مقدار زیادی گرد و خاک و آلودگی های چرخ را نیز پاک می کند. بنابراین در محیط هایی که مرطوب نیست و تنها وبرای جذب خاک و آلودگی های این چنینی به پادری نیاز دارید بهتر است از پادری های پرز دار استفاده کنید اما در محیط هایی که رطوبت وجود دارد و نمی خواهید کف کفش گلی شما داخل ساختمان را کثیف کند بهتر است از پادری آلومینیومی لاستیک دار استفاده کنید تا رطوبت را به خودش جذب کند.

البته لازم به ذکر است که پادری های پرز دار نیز برای جذب رطوبت هم مفید هستند و اگر از نمونه های با کیفیت این نوع پادری ها استفاده کنید می توانید اطمینان داشته باشید که آلودگی هایی که وارد ساختمان می شوند به حداقل خواهند رسید.

پادری آلومینیومی با کیفیت که با مواد درجه یک ساخته شده باشد توانایی جذب گل و لای و برف های کف کفش شما را دارد. بنابراین نگران لیز خورد بر سطح صاف داخل ساختمان نباشید.

استفاده از پادری آلومینیومی در ورودی و یا خروجی نه تنها مانع انتقال آلودگی می شود بلکه از بروز خطراتی نظیر لیز خورد و سر خوردن و همچنین افتادن افراد نیز جلوگیری می کند. و همچنین ورودی و خروجی ساختمان را نیز بسیار شیک تر و مدرن تر می کند.